Використання товщиноміра

Якщо ви вирішили скористатися товщиноміром, то відразу ж виникає питання: а яка ж повинна бути товщина лакофарбового покриття автомобіля (Товщина фарби. )? Для 99% автомобілів заводська товщина ЛФП знаходиться в діапазоні 80-170 мікрон. У таблиці нижче вказана товщина фарби на різних автомобілях. В інтернеті дуже багато таблиць з товщиною заводської фарби, всі ці таблиці приблизно однакові. У нашій таблиці заводської товщини лакофарбового покриття представлений розширений список марок автомобілів, дана таблиця складена з урахуванням інформації в інтернеті і величезного досвіду наших співробітників, які за роки своєї роботи виміряли не одну тисячу автомобілів. Коментарі до таблиці товщини лакофарбового покриття:
  1. По-перше, можливі відхилення від цифр, зазначених в таблиці. Якщо, наприклад, на Ауді А4 товщиномір покаже цифру 150 (а в таблиці 100-140), це не означає, що деталь ремонтувалась. Факторів, від яких може залежати товщина фарби конкретного автомобіля дуже багато: наприклад, місце складання, рік випуску, як часто машина була на мийці, чи дуже старанно власник зчищав щіткою взимку сніг і т.д. Після перевірки перших 2-3 машин ви вже зрозумієте, що фарбована деталь значно відрізняється від інших. Як правило значення понад 190 мікрон – це точно роблені деталі (за винятком 1% всіх автомобілів, у яких заводська товщина трохи більше загальноприйнятих цифр, див. п.2). Якщо покази більше 300 мікрон – присутня шпаклівка.
  2. Багато людей запитують, як зрозуміти, що товщина фарби в 200-250 мікрон – це норма для конкретного автомобіля? По-перше, таких марок і моделей одиниці. Частина з них вказана в таблиці. Як правило така товщина може зустрічатися на Мерседесах, на європейцях преміум сегменту. У разі якщо при вимірюванні автомобіля всі деталі показують рівномірно 200-250 мікрон і власник стверджує, що нічого не фарбували – то ми рекомендуємо поміряти 1-2 таких машин, тієї ж збірки і такого ж року випуску. Після цього всі питання точно відпадуть.
  3. В якості поради рекомендуємо починати вимірювання з даху. У цьому випадку найбільша ймовірність, що перші виміри на авто будуть на заводській деталі. Щодо цих цифр далі можете вже порівнювати з іншими деталями.
  4. Багатьох лякає розбіжність значень при вимірюванні різних деталей на одній машині. Розбіжність показників обов’язково буде. Навіть на машині, яка тільки що виїхала з салону. Якщо капот показує 140, а крило 100, двері зверху 120, а знизу 160 – це цілком нормальна розбіжність значень.
  5. Дуже важко знайти 100% не биту машину, якій більше 2 років. Тому, якщо вам зустрівся екземпляр з невеликими відхиленнями від норми на одну деталь – не відкидайте його. Але в разі підвищених показників на капоті, рекомендуємо ретельніше перевіряти даний автомобіль.
  6. Практика показала, що “автоваз”, «японці» і «корейці» наносять більш тонкий шар фарби (близько 100 мікрон), європейці фарбують трохи товстіше (близько 150 мікрон), але це дуже узагальнена статистика.
  7. На внутрішніх елементах шар фарби буде тонше і складе 40-80 мікрон. Це пов’язано з тим, що на ці елементи немає зовнішнього впливу (солі, каменів з-під коліс і т.д.).
  8. Дана порада більше з розділу психології. Спочатку вислухайте продавця про те, які деталі фарбовані на його машині. І лише після цього діставайте товщиномір. Якщо його слова співпадуть з показаннями приладу, то автоматично довіра до такого продавця підвищується. Значить цілком ймовірно, що і інші його слова про пробіг або про ремонти є правдою. Це актуально, якщо ви вибираєте машину, в якої був 1, максимум 2 господаря.
  9. Не суттєвий бруд або пил особливо не впливають на покази товщиноміра, але якщо на машині шар бруду – то він стоятиме на заваді для коректного вимірювання.
  10. Поліровка або сучасні нано-покриття не суттєво змінюють товщину фарби. А ось захисні плівки або всілякі карбонові, матові плівки однозначно збільшать покази товщиноміра на 100-200 мікрон.
https://images.ua.prom.st/825927956_w640_h2048_tablitsa_lkp_avtomobilej.jpg?PIMAGE_ID=825927956

vin