Вся правда про DSG 7

Вся правда про DSG7.
    Як тільки не проклинали преселективну роботизовану коробку передач DSG, розроблену концерном Volkswagen. Варто тільки згадати цей агрегат, як одразу піднімається маса невдоволення. Причому згадують зазвичай старі «заслуги», забуваючи про те, що з моменту появи перших DSG пройшло майже 16 років. А перша DSG7 з’явилася майже 11 років тому. Якщо ви наївно вважаєте, що весь цей час виробники валяли дурня, ви дуже сильно помиляєтеся. Далі розповімо, як все було і як стало в наш час.
Історія поломок і модернізації.
    Для початку пояснимо, що є два варіанти DSG. Це необхідно розуміти, щоб в подальшому робити усвідомлений вибір на користь того чи іншого агрегату. Перший і самий заслужений – це DSG-6 або DQ250 виробництва Borg Warner. Її називають «мокра». Цифра 6 – число передач. Легко запам’ятати. Чому «мокра»? Та тому, що диски зчеплення «плавають» в масляній ванні.
DSG7 або «суха» – семиступінчата коробка компанії LuK. Її індекс DQ200. А «суха» тому, що масла між фрикціонами немає. Спочатку Volkswagen планував працювати з «мокрою» коробкою. Але потім з’ясував, що на роботу фрикціонів через масляного посередника потрібно багато енергії і, отже, коробка не підходить для малопотужних двигунів. Тому масло забрали з рівняння і коробка стала працювати як треба. Правда робочий діапазон обмежений 250 Нм. Шестиступінчата доходить до 380 Нм, а «мокрі» коробки DSG для поперечної конструкції від 2010-го року «з’їдять» і 500 Нм. Правда, ставлять їх на Audi і Porsche під ім’ям S-tronic і PDK.
    Впевнені, що зараз більшість скаже: «Всі проблеми від DSG7». Це не правда. Насправді проблем доставляла і DSG-6, яка, як ми згадували, вийшла раніше, ніж семиступінчата DSG. У неї був класичний набір проблем роботизованих коробок: ривки при перемиканні на перших двох передачах, гучність і т.д. Плюс DSG відзначилася ще й ударними навантаженнями при перемиканні вищих передач.
А ось тепер про «суху» DSG7. У неї був той набір проблем, що і у «мокрої». Тільки до них ще додалася проблема ранньої смерті фрикціонів, проблема програмного забезпечення і навіть проблема мастила. У жарких країнах синтетичне масло Castrol просочувалося в блок мехатроніка і влаштовувало замикання з наступним від’єднанням коробки від мотора. Коробка після цього підлягала тільки заміні.
    Чи варто звинувачувати Volkswagen в тому, що він випустив на ринок неперевірену технологію? З одного боку, звичайно, не дуже правильно експериментувати на клієнтах. А з іншого боку, всі особливості експлуатації в лабораторії не відтвориш. Та й сам концерн мав проблеми з гарантійними відгуками, замінами і ремонтами. Тільки щоб поміняти мастило в машинах з Близького Сходу, Volkswagen відкликав 1,6 млн автомобілів. А замінили всього синтетику на мінералку.
У 2014-му Volkswagen оголосив, що оновлена ​​версія коробки DQ200 готова. І навіть встановлюється на серійні автомобілі. Концерн заявив, що повністю переробив блок мехатроніка, безпосередньо вузол подвійного зчепленням і ще ряд найважливіших елементів, включаючи програмне забезпечення.
    На останньому варто зупинитися окремо. Від власників надходило багато скарг на ривки і удари при перемиканні. Довелося навчити коробку перемикатися більш плавно. Програма визначає ступінь зносу дисків зчеплення і більш точно розраховує момент змикання і розмикання. Крім того, електроніка не дозволяє палити зчеплення при прискоренні зі скиданням декількох передач і не дає підніматися оборотам вище середніх при інтенсивному старті. Ресурс підвищився, але, на жаль, швидкість роботи коробки знизилася. Хоча, вона як і раніше економічніша, ніж навіть механічна.
Так само в коробці поміняли вихідні вали, замінили вилки зчеплення на сталеві (були легкосплавні), повністю замінили механізм компенсації зносу, вижимні підшипники разом з регулювальними кільцями і, нарешті, закрили пластиковим екраном блок зчеплень. Неабияк довелося повозитися зі складом суміші для фрикційних накладок. Разів зо три його міняли – це точно – і тільки тоді знайшли оптимальний склад. В ході ресурсних випробувань, що імітували пробіг 100 000 км., фрикціони сточилися всього на 0,5 мм. Нагадаємо, що товщина накладок на дисках зчеплення 3,5 – 4 мм.
    Зараз проблема з DSG7 практично вирішена. В сервіс на гарантійний ремонт ці коробки практично не потрапляють. Хоча до їх алгоритму роботи треба звикнути. Після їзди на звичайній гідромеханіці або ручній коробці, звикати доведеться до будь-якого роботу.
Але і без знання тонкощів експлуатації не обійтися. У мережі зустрічаються рекомендації перемикати DSG в нейтральний або паркувальний режим в пробках. Нібито це економить ресурс коробки. Фахівці рекомендують цього не робити, так як все відбувається з точністю до навпаки. Крім того, коробку легко «вгробити», якщо стартувати з вижатою лівою ногою педаллю гальм. Такий прийом можна використовувати на DSG-6, але ніяк не на DSG7. Та й прийом з гальмуванням лівою ногою ця коробка не дуже любить.
    Що стосується сервісу, то коробка після всіх модернізацій не особливо потребує втручання людини. У дилерських центрах коробка вважається ремонтонепридатною. Приватні СТО вже освоїли ремонт окремих вузлів DSG. Навіть блок мехатроніка можуть відремонтувати без повної заміни. Мастило рекомендують міняти в коробці раз в 50-60 тис.км пробігу. Так само відзначається, що поки коробка нова, перші 1-2 тис.км варто їздити акуратно, як в режимі обкатки.
Де зустрічається DSG
    Відповідь проста – практично у всіх автомобілях концерну Volkswagen. А це цілий список марок, починаючи від народної Skoda, закінчуючи гіпер-карами Bugatti. Але, коробка коробці рознь.
На Skoda, Volkswagen і SEAT ви зустрінете коробки DSG-6 (DQ250) і DSG-7 (DQ200). «Суху» семиступку ви можете зустріти на Skoda Yeti 1,4 TSI або на Volkswagen Jetta 1,4 TSI. Виробник завжди вказує або повне торгове найменування коробки (DSG-7 або DSG-6) або кількість ступеней. Якщо їх 7, то це та сама DQ200, яку можна не боятися. Решта – або шестиступка DQ250 або звичайний автомат з гідротрансформатором.
    В Audi роботизовані коробки іменуються не DSG, а S-tronic. Суть та ж. Та й розподіл за моделями приблизно такий самий: на малопотужні машини йде «суха» семиступка, на більш потужні – «мокра» шестиступінчата. Але є нюанс! На потужні версії ставиться семиступінчата «мокра» коробка. І така у Volkswagen є. Її індекс DQ500 або, якщо по-аудюшний, DL501. Вона здатна пропустити через себе до 600 Нм крутного моменту. Зрозуміло, її ставлять на потужні Audi. У лінійці Volkswagen її можна зустріти на турбованому Volkswagen Tiguan 2,0.
Porsche! У цієї марки коробки викоючно PDK. Але, не думайте, що туди впихнули фольксівске залізо з легким посиленням. Коробки Porsche – це взагалі інший світ. Інша розробка – праця фахівців ZF спільно з Porsche. Хоча принцип такий самий. Ось тільки у цих коробок дві системи змащення, синхронізатори з карбону, божевільна швидкість перемикань і здатність переварити до 700 Нм крутного моменту. Правда і коштує така коробка рази в 2,5 більше, ніж ті, що ставляться на Volkswagen і Skoda.
    Принцип роботи
Феноменальна швидкість роботи DSG забезпечується за рахунок того, що наступна передача вже підготовлена ​​до включення і активується за тисячні частки секунди.
    Не будемо загострювати на цьому багато уваги. Для вибору досить основних моментів. В особі коробки DSG ми маємо одночасно і механічну й автоматичну коробки передач. Але без третьої педалі. В DSG передачі розташовані на різних валах і є два автоматичних зчеплення, які регулюють парні і непарні передачі. Контроль за перемиканням покладається на блок мехатроніка. У момент, коли працює, наприклад, друга передача, третя вже готова до включення і потрібні тисячні частки секунди, щоб перейти з другої на третю. Власне, саме з цього коробка DSG і називається преселективною. Правда, через те, що верхня передача готова до включення, а через обставини треба переходити нижче, коробка може «задуматися», а при включенні нижчою передачі може відбутися невеликий ривок або удар. Втім, в сучасних DSG цей ефект майже відсутній.
Чи варто боятися DSG? Зараз по гарантійних питаннях DSG в сервіси звертається менше 5% власників. Але статистика в кожному салоні різна. У деяких фірмах місяцями не бачать «постраждалих». Найчастіше проблема навіть не в коробці, а в водіях. У будь-якому випадку, зараз можна сміливо стверджувати, що практично всі проблеми «сухої» DSG-7 DQ200 залишилися в минулому. Боятися її не варто. Особливо в разі нового автомобіля.
    Якщо ж вам попався старий автомобіль, обладнаний такою коробкою, то знову ж таки не лякайтеся. Якщо машина випущена після 13-го року, то коробка 100% модернізована. Єдине, що повинно турбувати – це власник. Якщо це якийсь гонщик, то напевно він старанно вбивав коробку на світлофорних гонках і таку машину краще залишити без уваги. Якщо ж власник адекватний, то досить простої перевірки у дилера.
По суті, коробка DSG – це революційний агрегат з найвищим показником ККД. Так, з першими версіями були проблеми, але їх успішно вирішили. Фактично, коробці не вистачило потрібної інфраструктури та матеріалів. Та й маркетологи поквапили інженерів. А цих хлопців краще в спину не штовхати. На щастя, нові коробки працюють добре і власникам проблем не доставляють.
    Вердикт: DSG реабілітована

vin